OP. DR. FERRUH BİNGÜL

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 
 
 
Haber Gurubu
 
                      
 
 
 
KARIN GERME AMELİYATI - ABDOMINOPLASTY
 
 

Karın özellikle bayanların dış görünümünü etkileyen önemli estetik ünitlerden birisidir. Karında doğum sonrası oluşan yağlanma ve ciltte çatlaklar ile karın kaslarının deformasyonu sonucu karın bölgesinde gevşemeler ve sarkmalar olabilir.

Abdominoplasti, orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine ulaşmasını sağlayıcı bir ameliyattır. Çoğu zaman bel inceltme amaçlı liposuction (yağ çekme) ameliyatı ile kombine edilmesi daha iyi sonuçlar verir. Sonuç olarak bu ameliyat hem karnınızdaki çatlak derileri yok eder, hem fazla yağlarınızı yok eder hem de karın duvarınızı tekrar eski gerginliğine kavuşturur.

Abdominoplastiyi mini ve total abdominoplasti olarak ikiye ayırmak mümkün. Sadece alt karın bölgesinde hafif derecede çatlak ve sarkma olan kişilere mini-abdominoplasti, aşırı derecede çatlak ve sarkmış olan karınlarada total abdominoplasti işlemi uygulanır.

Abdominoplasti genel anestezi altında yapılır. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 3-4 saat sürer. Mini-abdominoplasti ise sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat 1-2 saat sürer. Hastanede bir ya da iki gün yatmak yeterlidir. Ameliyatta sezaryen izi seviyesinden yanlara doğru uzayan bir hat üzerinden göbek deliğine kadar olan bir alandaki çatlamış ve sarkmış olan deri ve yağ dokusu alınıyor. Göbek deliği yukarısında kalan deri gerilerek aşağıya indiriliyor. Göbek deliği de yeniden oluşturuluyor. Eğer gerekiyorsa karın etrafındaki fazla yağlar da liposuction ile alınıyor. Gevşemiş karın kasları dikişler ile sıkılaştırılarak eski sertliklerine kavuşturuluyorlar.

Ameliyat sonrası ağrı, basit ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilebilir. Operasyonda birkaç gün kalacak drenler konulur. Dikişler eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. İç çamaşırı içinde saklanabilecek ameliyat izi zamanla belirsiz bir hal alır. Ameliyattan sonra hastaların bir ay süreyle korse giymeleri önerilir. Kişi 5-7 gün sonra işine dönebilir. Günlük aktiviteleri dışında ağır egzersiz ve ağırlık kaldırmak için 4-5 hafta beklemek gereklidir.

Karın germe ameliyatından sonra vücudunuzda çok çarpıcı değişikler ortaya çıkar. Daha düzgün, daha sıkı, estetik olarak daha güzel görünümlü karın oluşturmak mümkün. Ameliyat sonrası gardrobunuzdaki giysilerin çoğunu değiştirmek zorunda kalacağınızı hatırlatmak isterim.


 
   Duyurular
24.12.2006
Estetik Cerrahi ile ilgili merak ettiğiniz herşeyi kapsayan bir site.
 
 
24.12.2006
İletişim formumuzu doldurun, estetikle ilgili hertürlü sorunuzu cevaplamak için sizi arayalım
 
Randevu İçin :
0 312 446 47 50
0 312 446 47 51
 

Estetik Cerrahi İle İlgili Her Türlü Sorunuz İçin Sizi Arayalım...

 
   
Uğur Mumcu Cad. 80/3 Gaziosmanpaşa/ANKARA Tel: 0 312 446 47 50 - 446 47 51
Google Adwords Internet Reklam ve Sponsor Bağlantı Hizmeti