OP. DR. FERRUH BİNGÜL

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 
 
 
Haber Gurubu
 
                      
 
 
 
 
KULAK ESTETİĞİ – OTOPLASTY – KEPÇE KULAK DÜZELTİLMESİ
 
 

Otoplasti kulağın estetik görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir prosedürdür. Genellikle büyük kulağın boyutunu küçültmek, kepçe kulakları başa daha yakın hale getirmek ve kulağı estetik olarak şekillendirmek amaçlanır.

4 yaşında kulağın hemen hemen tama yakın oranda büyümüş olduğu kabul edilir. Bu yaştan itibaren çocuk ya da erişkin hastalar her yaşta opere edilebilirler. Çocukların psikolojik olarak etkilenmelerini önlemek için operasyonun genellikle okul öncesi dönemde yapılması önerilir.

Operasyon lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilir ve ortalama ameliyat süresi 1.5 saattir. Çocuk yaşça küçükse o zaman genel anestezi ile bu operasyon gerçekleştirilebilir. Operasyon birkaç değişik teknikle yapılabilir. En yaygın yapılanlarından biri kulak kartilajının estetik ünitlere uygun olacak şekilde yeniden şekillendirilmesi ve kulağı arkaya çekilebilmesi için kulak arkasından bir miktar yumuşak doku çıkarılmasıdır.

Operasyondan sonra kişiler kolaylıkla ayağa kalkıp evlerine gidebilirler, hastanede yatmak gerekmez. Operasyondan sonra kulaklar 4-5 gün sürecek bir sargı ile kapatılır. Sargılar açıldıktan sonra hastaya tenisçi bandı takması önerilir. Bu band kulağı uyurken ve günlük aktiviteler sırasında korur. Kullanılan dikişler eriyen dikiştir, alınması gerekmez. Operasyon izi kulak arkasındaki kıvrımda kaldığı için hiçbir zaman iz sorunu olmaz.

Kulak estetiği en sık kepçe kulak probleminin düzeltilmesi için uygulansa da başka kulakta şekil bozukluğu yaratan problemler de vardır. Bu tür problemleri de cerrahi prosedürlerle düzeltmek mümkündür. 
   Duyurular
24.12.2006
Estetik Cerrahi ile ilgili merak ettiğiniz herşeyi kapsayan bir site.
 
 
24.12.2006
İletişim formumuzu doldurun, estetikle ilgili hertürlü sorunuzu cevaplamak için sizi arayalım
 
Randevu İçin :
0 312 446 47 50
0 312 446 47 51
 
 
 

Estetik Cerrahi İle İlgili Her Türlü Sorunuz İçin Sizi Arayalım...

 
   
Uğur Mumcu Cad. 80/3 Gaziosmanpaşa/ANKARA Tel: 0 312 446 47 50 - 446 47 51
Google Adwords Internet Reklam ve Sponsor Bağlantı Hizmeti