Estetik ameliyatlar her zaman uzun vadeli sonuçlar verir. Estetik ameliyat olmak isteyen hasta grubu ameliyat sonrası iyileşme süreci için zaman ayırabilen ve iyi sonuç isteyen hasta grubudur. Ama her birey ameliyat olmak istemez ya da estetik ameliyat için olgu erken yaşta ya da çok az bir probleme sahip olabilir. İşte bu grup hastalar ameliyatsız estetik uygulamalar için uygun olabilir.

Ameliyatsız estetik uygulamalar çok geniş bir portföy oluşturur. Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte geliştirilen yeni cihazlar bize bir çok estetik problemin çözülmesinde katkı sağlar.

Bu uygulamaları ikiye ayırmak gerekir. Birincisi medikal ürün uygulamalarını içerir. İkinci başlık ise cihaz eşliğinde uygulamaları içerir.

Medikal estetik işlemler botoks, yüz ve vücut dolguları, prp, cilt bakımı, peeling, saç ve yüz mezoterapisi gibi uygulamaları içerir.

Cihaz uygulamaları ise kavitasyon ve soğuk lipoliz ile  bölgesel zayıflamayı sağlar. Fokus ultrason ile cilt gençleştirme yüz, gıdı ve boyun gerilmesi ile kaş kaldırma elde edilir.

Lazer uygulamaları ile aktif akne akne izlerinin tedavisi, cilt lekelerinin tedavisi, cilt yenileme, cilt gözeneklerini sıkılaştırma, dövme sildirme, gözaltı morlukları, iz ve çatlak tedavisi, lazer epilasyon, çil tedavisi ve kılcaldamar tedavisi yapılabilir.