Burun ucu estetiği rinoplasti ameliyatı olmak istemeyen ama burun ucu düzeltilmesi ile güzel görünüme kavuşacak tüm burunlar için ideal bir yöntemdir. Bu yöntemin amacı burnun anatomisini bozmadan burun ucuna yapılan müdahaleler ile burnu güzelleştirmektir.

Burun ucu estetiği İçin Uygun Olan Bireyler;

  • Burunda aşırı kemer olmamalı,
  • Burnun delikleri çok büyük olmamalı
  • Burnun kanat boyu çok uzun olmamalı
  • Burnun boyutu çok büyük olmamalıdır.

Bu grup bireylere uygulanan burun ucu estetiği her zaman iyi bir sonuç verir. Yukarıda belirtilen özelliklere sahip olan adaylar ise uygun değildirler. İşlem uygulanırsa sonuç başarılı olmayabilir.

burun ucu estetiğiTemel amaç burun ucu kalkıklığının artırılmasıdır yani burun ucu düşüklüğünün giderilmesidir. Yan profilden burna bakıldığında burnun tabanı ve üst dudak arasındaki açıyı artırmak ana hedefidir. Ayrıca burnun uç kısmında kabalığı olan bireylere de burun ucu inceltilmesi ve sivrileştirilmesi eklenebilir. Burun sırtında minimal kemer olan hastalara da bu bölgeye minimal bir törpü uygulanması ile elde edilen sonucu arttırır. Burun ucu estetiği isteyen hastalar burundaki tüm yapılara müdahale etmeden ama fark edilir bir düzelme olacağının bilincinde olmalılar. Burun ucu estetiği planlanan hasta iyi bir burun analizinden geçirilmeli, beklentileri algılanmalı, bu prosedür için uygun ise elde edilen sonuç hakkında bilgilendirilmelidir.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği ameliyatsız olarak da uygulanabilir. Bu yöntemde amaç voluma ya da radiesse marka yüz dolgu maddeleri ile burun ucu güzelleştirilebilir. Burun ucu yükseltilebilir, inceltilebilir, burun kalkıklığı artırılabilir. Ayrıca dolgu uygulaması ile burun sırtındaki kemer azaltılabilir, yan profilden burun daha güzel görünebilir. Bu dolgular 1,5-2 yıl kadar iyi bir görünüm sağlar sonra erir ve burun eski görünümüne kavuşur.

Ameliyatsız uygulama için yüz dolgusunun faydaları;

  • Kemeri azaltmak
  • Kalkıklığının sağlanması
  • Burun ucu ya da burunda mevcut düzensizlikleri düzelmesi
  • Burun ucunun yükseltilmesi ve sivrileştirilmesi
  • Ameliyatı sonrası oluşan düzensizliklerin korreksiyonu
  • Burundaki simetri bozukluklarının düzeltilmesi

Burun Ucu Ameliyatı İle Burun Kaldırma

burun ucu ameliyatıBurun ucu estetiği burun ameliyatı gibi büyük bir girişim değildir. Lokal anestezi ile burun içinden yapılan küçük bir müdahale ile 15 dakika süren bir işlemdir. Dolayısıyla işlem sonrası morarma, aşırı şişlik olmaz. Burna alçı ya da tampon koymak gerekmez. Burun estetiği uygulanan kişi hastanede yatmaz ya da günlük sosyal hayatından kopmaz.

Burun ucunda minimal şişlik dışında bir bulgu vermez. İyileşme hızlıdır. Sadece birkaç gün kalacak ince bir burun bantı konulur.

İşlem sonrası estetik açıdan ideal ölçütlerde bir burun kalkıklığı elde edilmiş olunur. Bu burun ucu kalkıkılığı ilk birkaç hafta normalden daha fazladır. Çünkü burun gerek şişlik gerekse bandajların etkisi ile normalden daha kalkık gözükür. Birkaç hafta sonra burun kalkıklığı 1-2 mm iner. Biz bu süreçe burnun oturması, toplum ise burun ucu düşmesi diye tarifliyor. Bu yüzden burun ucu  ameliyatı geçiren bir kişinin burun ucu kalkıklığı ilk haftalar normalden daha fazladır.

Burun ucu ameliyatının diğer bir adı da tip rinoplasti ya da tipplastidir. Burun ucuna yapılan müdahaleler ile burnu güzelleştirir. Eğer hastadaki burun problemleri solunumsal ya da estetik açıdan daha komplike ise o zaman tam burun ameliyatı yani burun estetiği açısından değerlendirmek daha faydalı olacaktır. Bu durumda estetik burun ucu ameliyatımı mi? yoksa total estetik burun ameliyatı mı? tercih edilmeli birey ile estetik cerrah ortak bir karar vermelidir.  Ankara Burun ucu estetiği fiyatı burna yapılacak girişimlere ve hastane ücretlerine göre farklılık gösterebilir.