İnfrasonik liposakşın diğer adıyla lipomatik güldüren liposuction gelişen teknolojinin yağ savaşında bize sağladığı bir yeniliktir. Klasik liposakşın kanülleri ileri geri kol hareketi ile cilt altı yağları vakum gücü ile kopararak alır. İnfrasonik liposuction kanülleri ise hem kendi etrafında hem de ileri geri hareket ederek yarattıkları titreşim hareketi ile cilt altı yağları azaltırlar. Bu sayede hem yağların alınması hem de dokunun sıkılaşması sağlanmış olur.

Lipomatik infrasonik liposakşın yöntemi klasik işleme göre bir çok açıdan üstündür.

Lipomatik Zayıflamanın Avantajları;

  • İnfrasonik liposakşınTitreşim hareketi ile yağları aldığı için dokuda hasar oluşturmaz.
  • Yine titreşim hareketi daha kontrollü bir yağ alımına olanak sağlar
  • Yağlar arasındaki bağlarda ve ciltte sıkılaşma ve toparlanma yaratır.
  • Kanülü ileri geri hareket ettirmek gerekmediği için uygulayıcı için zorluk yaratmaz.
  • Kanül yağ dokusu dışına çıkıldığında kendini durdurduğu için iç yaralanmalara sebep olmaz.
  • İşlemin uygulandığı bölgede endorfin salınımı yarattığı için genelde ağrı ön planda değildir.
  • Oluşan ödem ve morarmalar daha azdır.
  • Kişi daha çabuk günlük aktivitelerine döner.

Lipomatik Yaptıranlar

Lipomatik ya da diğer adıyla İnfrasonik liposakşın özellikle uyluk içi, kol içi, gıdı ya da göbek altı gibi cildin ince ve sarkmaya eğilimli olduğu yerlerde çok avantajlı bir uygulama olanağı sunar. Ayrıca cildin çatlak ve gevşemiş olduğu alanlarda da iyi bir toparlanma yaratır. Klasik liposuction ile verim alınamayan ayak bileği ya da alt bacak uygulamaları gibi dar alanlarda da etkili bir sonuç sağlar. Lazer lipoliz ile kombine uygulamaları en iyi sonucu verir. Çünkü klasik yağ aldırma ameliyatı sonrası en sık görülen ve istenmeyen komplikasyon ciltte olan düzensizlik ve sarkmalardır. Bu durum özellikle cilt kalitesi kötü olan hastalarda daha sık görülür. İnfrasonik liposakşın ve lazer lipoliz ise bu durumu en iyi şekilde tedavi ederek normal işlemlere göre üstünlük sağlar.

Güldüren İnfrasonik Liposakşın Sonrası

Güldüren liposakşın sonrasıİnfrasonik liposakşın lipomatik işlemi sırasında verilen sedasyon kişide konfor sağladığı için  güldüren diyede bilinen uygulanacak alan küçük ya da tek bölge ise lokal anestezi altında bile yapılabilir. Geniş ya da birden çok bölge uygulamalarında sedasyon tercih edilebilir.

İşlem sonrası iyileşme hızlıdır. İşlem uygulanan alan küçükse kişi operasyon günü normal hayatına döner. Sadece baskılı giysi ya da korse giymesi önerilir. Kanül giriş deliklerine eriyen dikişler atılır, pansuman gerekmez. Kişi 2 gün sonra duş alabilir. 20 gün korse kullanması önerilir.

İşlem sonrası bölgesel incelme her geçen gün artarak 2-4 hafta içinde iyi bir seviyeye ulaşır. Maksimum incelme 2-3 ay sonra tamamlanır.

İnfrasonik liposuction hem iyi sonuçları, hem de hızlı iyileşme sağlaması yanında zor hastalarda da iyi sonuçlar alınmasını sağlayan yeni bir lipomatik yağ alma yöntemidir.