Popo Kalça Estetiği

Popo estetiği ameliyatları son zamanlarda trend haline gelen dolgun popo arzusu nedeniyle artış göstermiştir. Aslında güzel popoyu hepimiz tanıyabiliriz. Ama ideal popo dışa çıkıklığı ve dolgunluğu olan, sarkmamış popo olarak ifade edilebilir. Herkes güzel bir popo estetiği olsun ister. Reality Showlardaki ‘Kim Kardashian’ gibi fenomenler toplumda dolgun popo özentisini artırmıştır. Bu yüzden bize popo estetiği ile başvuran hasta sayısı zamanla artmıştır.

Popo Kalça Büyütme Ameliyat Yöntemleri

popo büyütme estetiği

  1. Dolgu yöntemi ile ameliyatsız popo büyütme
  2. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme
  3. Slikon implant ile popo büyütme
  1. Dolgu yöntemi ileameliyatsız popo büyütme; Hastaların bir kısmı cerrahi bir işlem uygulanmadan popo büyütme ister. Bu istekte olan hastalara için en uygun yöntem dolgu enjeksiyonu uygulamalarıdır. En sık kullanılan ürün isehyaluronik asit ya da aquafilling’tir. Ameliyatsız kalça büyütme isteyen hastalar aşırı dolgunluk beklentisi olmayan ve iyileşme süresi için vakti olmayan hasta grubudur. En sık uygulanan doz her bir popoya 150-200 gram’dır. Bu uygulama sonrası kalıcılık hyaluronik asit dolgularında 2 yıl, aquafilling için 5-8 yıl arasındadır.
  1. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme; Yağ enjeksiyonu uygulamasının en büyük avantajı kişinin kendi organik dokusunun kullanılmasıdır. En önemli dezavantajı kalan yağ dokusu ve yağın ömrü değişkenlik göstermektedir. Kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu uygulamaları ile bu problemde çözülebilir. Bu yöntem ile aşılanan yağların %60-70 gibi büyük kısmı uzun yıllar kalıcı olabilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulamaları ile de popo da ortalama 150-250 cc dolgunluk sağlanabilir.
  1. Slikon implant ile popo büyütme; Popo büyütme yöntemleri arasında en iyi dolgunluk sağlayan yöntem slikon implant ameliyatıdır. Bu yöntemde kişi arzu ettiği boyutta popo büyütmek için dolgunluk miktarını seçebilir. En sık kullanılan implantlar 300-500cc aralığındadır. Genel olarak implantlar yuvarlak ya da anatomik şekilli olabilir. Ben genellikle anatomik implantları tercih ediyorum. Ayrıca slikon implant ile popo büyütme ameliyatının yağ enjeksiyonu ya da liposakşın ile kombine edilmesi bazen daha iyi bir sonuç vermektedir. Çünkü protez geçişini yumuşatmak ya da popo yan – basen bölgelerinin dolgunlaştırmak için yağ enjeksiyonu her zaman iyi bir tercihtir. Poposu sarkmış olan ya da muz deformitesine sahip hastalara liposakşın uygulaması popo estetiğinin kalitesini artırır.

Kalça Büyütme Ameliyatı Sonrası

Kalça estetiğiKalça büyütme ameliyatı sonrası iyileşme açısından özen göstermek gerekir. Popo implantı için kesi yeri popo çatalında olduğu için, bu bölge özellikle kişi otururken gerilim altında kalır. Hastaya ilk birkaç gün oturmaması önerilir. Kişi ayakta dolaşabilir, yüzüstü ya da yan yatabilir. Ama uzun süre sırtüstü yatmamalı ve erken dönem dik pozisyonda oturmamalıdır. Kesi hattı nazlı iyileştiği için özellikle büyük protez konulan hastalarda yara yeri sık kontrol edilmelidir. Erken dönemde popo protezi kalçayı normalden uzun ve üst bölgeyi fazla dolgun gösterebilir. Kaslar esnedikçe ve dokular yumuşadıkça protez iyi adapte olur ve güzel bir5 estetik kalça dolgunluğu elde edilir.