Estetik Kol Germe Ameliyatı

Kol vücudumuzun en önemli uzuvlarından birisidir. Özellikle yazın ve kısa kollu kıyafetler kol görünümümüzün toplum içinde gözükmesine neden olur. Estetik olarak hoş görünen kollar kişi için rahatlatıcıdır. Ama kolların normalden kalın olması ya da sarkmış bir görünüm kişide huzursuzluk yaratabilir. Kıyafet seçiminde ya da sosyal ortamlarda rahatsız edici bir durum oluşturabilir.

Kol estetiği değerlendirilirken genellikle üst kol kastedilir. Çünkü ön kol diye tabir ettiğimiz dirsek altı bölge genellikle estetik açıdan stabildir. Ama üst kol kilo değişikliklerinden çok fazla etkilenir. Özellikle kilo alındığında kol kalınlaşması ya da ciddi kilo kaybedildiğinde kol cildi sarkması gözlemlenebilir.

Kol Germe Ameliyatı Yaptıranlar

Kol germe ameliyatıKol germe ameliyatı için uygun hastalar kol cildinde aşırı sarkma olan hasta grubudur. Çünkü koldaki hafif cilt sarkmaları lazer ve infrasonik liposuction ile toplanabilir. Ek bir gerdirme ameliyatına gerek yoktur.

Kol gerdirme ameliyatı yaptıranlar genellikle aşırı kilo kaybı olan hasta grubudur. Bu hastalar mide küçültme ameliyatı sonrası aşırı kilo kaybeder ve beden cildi vücutlarına 2-3 beden fazla gelir. Diğer bir grup hasta ise kilo değişiklikleri ve hamilelik sonucunda kol cildi ince ve elastikiyeti zayıf hasta grubudur. Bu hastalarda kol cildi normal bireye göre çok daha çabuk bozulur.

Kol Gerdirme Ameliyatı

Kol gerdirme ameliyatı hastane şartlarında 2 saat süren bir ameliyattır. Ameliyat planlaması tamamen koldaki sarkma ve yağlanma ile ilgilidir. Eğer kolda sadece kalınlık var ama sarkma yoksa infrasonik ve lazer liposuction yağ çektirme uygulaması ile iyi sonuçlar elde edilebilir. Ama kolda sarkma ön planda ise kol gerdirme ameliyatı yapmak gerekir.

Kol gerdirme ameliyatı kol içinden yapılan bir kesi ile çıkarılan eliptik bir cilt ve yağ dokusunu içerir. Eğer kol sarkması fazla ise kesi koltuk altına doğru uzatılarak balık şeklinde dizayn edilir ve iki yönlü kol germe sağlanmış olunur.

Kol germe ameliyatı ile beraber lazer liposakşın da aynı ameliyatta uygulanabilir. Bu olgularda hem kol sarkması hem de kolda kalınlık mevcuttur.

Kol Germe Ameliyatı İzleri

Estetik kol germe sonrasiKol germe ameliyat izleri üst kol içinde, kolun vücuda dokunan alanında kola paralel seyreder. Koldaki iz normalde kola ön, dış ya da arkadan bakışta gözükmez. Ancak kol havaya kaldırıldığında gözükür. İzin uzunluğu sarkma derecesi ile paraleldir. Ama dirsekten 3-4 cm uzaklıkta başlar, koltuk altına kadar uzanır. Bazen koltuk altına paralel diklemesine ikinci bir iz ile sonlanabilir. Kalacak izin belirginliği kişisel farklılıklar gösterebilir. Koldaki iz normalde bir çatlak izi kadar kalması beklenir. Ama kişinin yara iyileşmesine göre izler daha iyi ya da kötü kalabilir. Koldaki iz erken dönemde kızarık, pembe görünümdedir. İzler 1 yıla yakın sürede cilt rengine döner.

Kol germe ameliyat fiyatları değişkenlik gösterebilir. Belirleyici ilk kriter ameliyatta ne yapılacağıdır. Sadece lazer liposakşın, sadece kol germe yapılabilir ya da bu ameliyatlar beraber yapılabilir. Bu planlama direk ameliyat fiyatlarına yansır. Diğer bir kriter hastane ücretidir. Hastane büyüdükçe ve yıldız sayısı arttıkça hastane ücretleri de artar. Son belirleyici kriter hekimin belirlediği fiyattır.