Mezoterapi Nedir?

Yüz mezoterapisi – mezolift

Mezoterapi cilt içine çeşitli karışımların enjekte edilmesi işlemidir. Mezoterapi sıklıkla yüze ve saça uygulanır. Mezoterapi karışımının içinde kök hücre ekstraları, büyüme faktörleri, multi vitaminler, mineraller, oligo elementler yapılandırıcı amino asitler ve gençleştirici kompleksler gibi materyaller vardır. Bu materyaller cilt içinde yeniden yapılanmaya ve gençleşmeye önayak olur.mezoterapi

Mezoterapi içeriği her firmada, her klinikte farklılıklar gösterir. Önemli olan içeriği zengin ve faydalı ürün içeren karışımların kullanılmasıdır.

Mezoterapi mikroenjeksiyon şeklinde cilt içine zerk edilir. Bu yüz cildinde küçük kabarıkcıklar şeklinde bir çok alana uygulanır. Özellikle leke, kırışıklık ve kat izi içeren bölgelere daha sıklıkla uygulanabilir. Uygulama sonrası minik kızarıklıklar ve hafif şişlik olabilir. Soğuk uygulama fayda sağlar. Mezoterapi 2 hafta aralarla toplam 4-6 seans uygulanabilir.

Mezoterapi uygulama amacı cildin parlaklığı ve canlılığını artırmak, cildin yenilenmesine katkı sağlamak ve cildin dirileşmesini sağlamaktır.

Mezolift’in mezoterapiden farkı ise içeriğindeki yoğun hyaluronik asitten dolayı cildin kalitesini ve hacmini artırmasıdır. Aynı ışık dolgusundaki gibi cilt diri ve canlı gözükür, cildin kuru ve mat görünümü kaybolur.

Saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi aynı yüz mezoterapisinde olduğu gibi özel bir içeriğin saçlı deri içine uygulanmasıdır. Burada fark enjekte edilen içeriğin saç kökleri etrafına aşılanmasıdır. Saç mezoterapi içeriği kabaca yüz mezoterapi içeriğine benzerdir. Fark cilt için değil saç için gerekli ögeler içerir.

Mezoterapi saç

Saç mezoterapisinin faydası saç köklerinin olduğu alana verilmesidir. Bu sayede havuz içindeki saç köklerine direkt etki sağlar. Halbuki saça dışardan uygulanan ajanlar saçlı deriyi geçip saç köküne ulaşamadığından fayda etmez.

Saç mezoterapisi haftada bir 10 seans uygulanır. 6 ayda bir tekrarı önerilir. Saç mezoterapi uygulaması sonrası 6. Haftada saçta canlılık artışı 9. Haftada ise saçta yoğunlaşma ve saç dökülmesinde normal seviyeye inme elde edilir.

Saç mezoterapisi ile saç dökülmesi engellenir. Saçların canlı ve güzel gözükmesi sağlanır. Aynı zamanda saçların sıklaşması da  elde edilir. Saç mezoterapisi ve saç prp’sinin beraber uygulanması en ideal sonucu verir. Çünkü saç mezoterapisi ve prp farklı mekanizmalar ile saça fayda sağlar, hem saçı sağlıklı bir görünüme kavuşturur hem de saç dökülmesini engeller. Bu uygulamalar her sağlıklı bireye uygulanabilir. Özellikle saç dökülme problemi yaşayan hastalarda saçların korunması adına daha fayda sağlar.