Penis erkekliğin sembolüdür. Bereket tanrısı bile figüre edilirken penis boyutları normalden büyük tasarlanmıştır. Penisin yeterli kalınlık ve uzunlukta olması erkeği cinsel yönden yeterli ve öz güvenli kılar. Tam tersi durumda ise kişi cinsellikten kaçar, öz güvensiz ve yetersiz hisseder. Bu yüzden penis boyutlarının erkeğin yaşamında sanılandan daha büyük rolü vardır.

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatsız yöntemler ile elde edilemez. Cinsel içerikli çoğu sitede bir takım hap ya da aletlerin penisi büyüttüğü ile ilgili yanıltıcı bilgiler vardır. Penis büyütme denince penis kalınlaştırma ve penis boyu uzatma ameliyatlarını kombine düşünmek gerekir. Çünkü penis normalden küçük ya da ince olabilir, gömülü olabilir ya da eğrilik olabilir. Tüm bu problemlerin düzeltilmesi için uygun ameliyat teknikleri seçilmelidir.

penis uzutma kalınlaştırmaPenis Boyu Uzatma Ameliyatı

Penis boyu uzatma ile ilgili birçok ameliyat yöntemi tanımlanmışsa da en organik olanı penisi kendi dokusu ile uzatmaktır. Penisi bir ağaç gibi düşünürsek ereksiyon durumunda dışa doğru uzayan bir yapı yanında vücut içine doğu uzanan bir kökü de ihtiva eder. Penis kökünde asıcı bağlar yardımıyla penis stabilize olur. Bu asıcı bağların bir kısmının kesilmesi penisin ereksiyon durumunda daha fazla dışa çıkarak uzamasına katkı sağlar. Ayrıca pubik bölgedeki derinin penis sırtına kaydırılması da penis boyu uzamasına yardımcı olur. Bu iki yöntemle toplamda 2-3.5 cm penis boyu uzatılabilir.

Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma Yöntemi

Penis kalınlaştırma için ameliyatsız olarak hyaluronik asit içeren dolgular kullanılabilir. Bu dolgular ile penis geçici olarak kalınlaştırabiliyoruz. Kalıcılığı genelde 2 yıldır. Uygulanan dolgu miktarına göre kalınlık artışı elde edilebilir. En sık 15-20 cc dolgu kullanılır.

Penis kalınlaştırma ameliyatında ise kullanılan yöntem yağ enjeksiyonudur. Kişinin kendi dokusu olması, aşılanan miktarın bir kısmının kalıcı olması avantajdır. Penise kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu uygulaması ile daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Genelde hastaya ilk seansta 40-50 cc yağ enjekte edilir. Ve alınan yağın bir miktarı yedeklenir. İşlemden 1-3 ay sonra hem ek kalınlık sağlamak hem de oluşabilecek hafif düzensizlikleri düzeltmek için 10-20 cc yağ enjekte edilir.

Sonuç olarak penis boyu uzatma ve penis kalınlaştırma ile kalıcı bir penis büyütme elde edilebilir. Hastalara ameliyattan sonra 2-3 hafta cinsel perhiz yapmaları önerilir.