Pubis Estetiği

Pubis bölgesi karnın altında ve cinsel organın üzerinde üçgen şekilde olan bölgedir. Bu bölge vücut estetik görünümünü etkiler. Özellikle bayanlar dar kıyafetler giydiğinde bu bölgenin yağlı olmasından dolayı kötü görünüm gözükebilir. Pubik bölgedeki yağlanma cinsel organında kötü gözükmesine ya da gömülü kalmasına sebep olabilir.

Pubis Yağlanması

Pubis yağlanması çoğu zaman yapısal ya da kiloya bağlıdır. Bu bölgedeki yağlanma sarkmaya yol açabilir ve cinsel bölgeyi saklayabilir. Erkeklerde penisin gömülü görünümüne ya da normalden kısa penise neden olabilir. Bayanlarda ise dış dudakların ve klitorisin aşağı sarkmasına neden olabilir. Pubik bölgenin yağlanması karın ve çevre dokularla beraber olabileceği gibi tek başına da olabilir. Tedavi planlaması çevre dokular ile beraber yapılmalıdır.

Pubis Ameliyatı

Pubik bölge inceltilmesi ya da pubis kaldırma ameliyatı ek bir prosedür yoksa ve tek başına uygulanacaksa lokal anestezi ile yapılabilir.

Pubik bölgedeki problem sadece yağlanma ise lazer lipoliz uygulaması yeterli bir tedavi sağlayacaktır. Çünkü lazer lipoliz ile hem pubik yağlanma azaltılmış, hem de pubik cilt sıkılaşmış olur. Eğer pubik bölgede yağlanma yanında sarkmada varsa o zaman lazer lipolize ek olarak pubis kaldırma ameliyatı yapmak gerekir.

Pubis kaldırma ameliyatı göbek altı kat çizgisi hattında uzanan bir kesi ile pubis bölgesinin gerilmesidir. Bu işlem öncesi elle fazla sarkmış cilt dokusu ölçülür ve eliptik çizim ile işaretlenir. Ameliyatta çizilen sarkık deri fazlalığı çıkarılır ve pubik bölge yukarı asılır. İşlemin ilk basamağı olarak gerekliyse lazer lipoliz ile pubik yağlanma azaltılır.

Pubis kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme hızlıdır. Ameliyat olan kişi aynı gün hastaneden taburcu olabilir. Aşırı hareketler dışında günlük temposuna dönebilir.

Pubis estetiği ameliyatları ile bu bölgenin estetik görünümü geri kazandırılmış olur. Pubis estetiği ameliyatı sonrası kişiler rahatlıkla dar pantolon, etek ya da bikini giyebilirler. Toplum içinde onları rahatsız eden görünümden kurtulmuş olurlar.