Vajen Estetiği

Vajina kadınların cinsel haznesidir. Cinsel ilişki ya da normal doğum vajina vasıtasıyla gerçekleşir. Özellikle cinsel ilişki sırasında duyulan haz vajen sıkılığı ile direk orantılıdır. Bu yüzden vajina hem kadın hem de partneri için önemlidir.

Har bayanda vajinal kanal genişliği ve kas sıkılığı farklıdır. Yapısal nedenlerden ve geçirilmiş normaldoğumlara bağlı vajina anatomisi bozulabilir. Vajinal kanal genişleyebilir ya da vajina çevre kasları sıkılığını kaybedebilir. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında vajinal bollaşmadan dolayı yeterli cinsel zevk her iki taraf içinde alınamaz.

Vajina Daraltmavajina daraltma

Vajina Daraltma ameliyatını bir nevi vajinal kanalı boru gibi hayal edersek bu boru çapını daraltmak olarak anlatabiliriz. Vajinal kanalın daralması yanında vajinal kasların vajinayı çevresel olarak sıkılaştırması da sağlanır.Ayrıca gerekliyse vajinal kanal girişi de daraltılabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı

Sedasyon desteğiyle lokal uyuşturma anestezi için yeterlidir. Vajina daraltma ameliyatı birkaç teknik ile yapılabilir. En sık yapılanı vajinal tabandan vajina mukozası ve kas çıkarılmasıdır. Bu işleme vajen yan duvarları da eklenebilir. Eğer vajen girişi geniş ise perineoplasti ile vajen girişi de daraltılabilir. Vajeni çevreleyen kaslar plike edilerek daha sıkı bir yapıya kavuşturulur.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Vajinoplasti ameliyatı sonrası kişi normal hayatına hemen dönebilir. Ameliyat yapılan bölgeye antiseptik solüsyon ve kadın genital bölge şampuanı ile bakımı yapılır. Dikişler kendiliğinden erir. Hastaya 4-6 hafta cinsel ilişkiye girmemesi tavsiye edilir.

Vajina Daraltma Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatını etkileyen faktörler planlanan işlem ile ilgilidir. Sadece vajina daraltma yapılacağı gibi vajina ağzı daraltma, iç ya da dış dudak estetiği ameliyatları veya klitoris ile ilgili işlemlerde ek olarak yapılabilir. Ameliyat marjının genişliği maliyeti etkiler.