Bu cihaz ultrason enerjisi ile cilt altı ve derin dokularda yenilenme ve germe sağlayan yeni teknolojik bir cihazdır. Bu cihazın en önemli özelliği cilt yanında, cilt altındaki kasları saran zar tabakaya ulaşabilmesidir. Bu özellik cihazı diğer lazer ve radyofrekans cihazlarından üstün kılar. Çünkü lazer ve radyofrekans cihazları genellikle sadece cilde etki eder ve birkaç seans uygulama gerektirir. Ayrıca bazı lazer cihazları ciltte pullanma ve renk değişikliğine yol açarak kişilerin iş ve sosyal yaşamından alıkonulmasına yol açar. Fokus ultrason cihazı ise tek seans uygulanır ve ciltte pullanmaya sebep olmaz.

Fokus ultrason ile;

  • Yüz cildi gençleştirilir
  • Kaş kaldırılır
  • Yüz gerilir
  • Boyun yenilenir
  • Boyun gerilir
  • Gıdı toparlanır
  • Gıdı ve çene yanlarındaki sarkmalar toparlanır ve yağ dokusu inceltilir
  • Yanaklar toparlanır
  • Yüz kare görünümden üçgen görünüme döner
  • Vücuttaki kol içi, karın, uyluk içi ve dekolte bölgesindeki cilt gerilir.

Fokus Ultrason ProtokolüFocus ultrason

Fokus ultrason cihazı uygulama ve etki mekanizması şöyledir. Cihazın 3mm, 4,5 mm ve 13 mm üç başlığı en sık kullanılan başlıklardır. Ultrason enerjisi bu başlıklar vasıtasıyla cilt ve cilt altına ulaştırılır. Başlık cilde jel aracılığıyla bastırılarak uygulanır.

3 mm’lik başlık cildin yüzeyel tabakasında bir hasar oluşturmadan derinin orta ve derin katlarında iyileşme odakları yaratır. Bu odaklar iyileşirken hem yeni kollajen üretimini uyarır, dolayısıyla cildi yeniler. Hem de dokular sıkılaşarak ciltte bir germe etkisi oluşur.

4.5 mm’lik başlık ile cilt geçilerek direk cilt altındaki zar tabaka hedeflenir. Bu tabaka cilt altı dokuların gerginliğini ve sıkılığını sağlayan tabakadır. Biz yüz germe ameliyatı esnasında her ne kadar cildi geriyorsak ta asıl gerdiğimiz tabaka bu zar dokusudur. 4.5 mm’lik başlık ile bu zar tabaka üzerinde yüzlerce minik iyileşme odakları yaratılır. Bu odaklar iyileşirken zar tabakayı büzer ve gerer. Bu sayede derin dokularda bir gerdirme etkisi oluşur.

13 mm lik başlık ise vücut başlığıdır. Bu başlık ile vücuttaki tüm cilt sıkılaştırılabilir. En sık uygulama alanları kol içi, uyluk içi, dekolte bölgesi ve göbek altı karın cildidir. Bu başlık ile cildin orta ve derin tabakaları hem yenilenir, hem de gerilir.

Özet olarak fokus ultrason ameliyat istemeyen ama yüz ve boyunda hem gençleştirme hem de gerdirme etkisi isteyen hastalar için ilk tercihtir. Yüzdeki derinleşmiş kırışıklıkların yüz dolgusu ile doldurulması ve beraberinde fokus ultrason kullanılması en iyi sonucu verir. Ayrıca kilo değişikliklerine veya yapısal nedenlere bağlı olarak vücuttaki cilt gevşemelerinin tedavisinde de tek seansta başarılı sonuçlar sunar.

Fokus Ultrason Fiyatları

Fokus Ultrason fiyatları estetik kliniklerinde kabaca benzerdir. Ama cihazın markası ya da atım sayısına bağlı değişiklikler gösterebilir. Çünkü kaliteli bir caihaz daha etkilidir, kartuşuda daha pahalıdır. Her bir atım usd üzerinden maliyet doğurur. Çok ucuza mal olan işlemler genelde çok fayda sağlamazlar.

Fokus Ultrason Yan Etkileri

Bu uygulamanın ciddi bir yanetkisi yoktur. İşlem sonrası doğal iyileşme peryodu vardır. Yüzde ya da uygulanan bölgede hafif şişlik ve pembelik olağandır. Hafif uyuşukluk ya da sızlama olabilir. Birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.